Tarihçe

Fakültemiz 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu olarak eğitime başlamıştır. 2002-2003 eğitim-öğretim yılından itibaren Konaklama İşletmeciliği ve Seyahat İşletmeciliği olarak iki bölüm halinde eğitim vermektedir. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında Konaklama İşletmeciliği İkinci Öğretim Programı açılmıştır. 2011-2012 Öğretim Yılından itibaren Seyahat İşletmeciliği Bölümü Seyahat İşletmeciliği ve Turist Rehberliği Bölümü olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir. 

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında ismi Turizm Fakültesi olarak değişmiştir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Konaklama İşletmeciliği Bölümü, Turizm İşletmeciliği olarak eğitime devam etmektedir.  

Terzioğlu Kampüsünde yeni binasında eğitim öğretimine devam etmekte olan Fakültemizde 23 derslik, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 toplantı salonu bulunmaktadır. 

Fakültemizde öğretim dili Türkçe olarak 8 yarıyıl (4 yıl) lisans eğitimi verilmektedir. İngilizceye ek olarak Almanca, Rusça, Japonca dersleri seçmeli olarak verilmektedir. Öğrenciler 90 gün zorunlu stajlarını yurt içi veya yurt dışında bulunan turizm işletmelerinde yapmaktadır. 

Ayrıca turizm sektöründe kullanılmakta olan Sentez, Fidelio, Amedeus ve Galileo gibi paket programların kullanımı da öğretilmektedir. Fakültemiz mezunları konaklama işletmelerinin ön büro, muhasebe, yiyecek içecek vb. departmanlarında, yiyecek içecek işletmelerinde, eğlence sektöründe, ulaştırma işletmelerinde, turizm rehberliği, seyahat acentalarında, tur operatörlerinde ve hava yollarında istihdam olanağı bulmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz birinci ve ikinci sınıflarda işletme ağırlıklı dersleri de aldıklarından, bankacılık, reklamcılık, vb. sektörlerde de iş olanakları bulabilmektedirler.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)