ÇOMÜ Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

'

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak 30 – 31 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Kariyer günlerine Türkiye genelinden 50 Turizm işletmesi katıldı.

Etkinlik çerçevesinde düzenlenen  

Pandemi Sonrası Turizm: Sektör-Üniversite İş Birliği”

konulu Panelde  Turizmin değerli temsilcileri görüşlerini öğrenciler, akademisyenler ve sektör temsilcileri ile paylaştı.

Panel programı ve katılımcılar:

Panel

Pandemi Sonrası Turizm: Sektör-Üniversite İş Birliği

30.03.2021 10:00 – 12:00

Açılış Konuşması

Prof. Dr. Sedat Murat (ÇOMÜ Rektörü)

Moderatör: Prof. Dr. Mustafa Boz (ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekan V.)

Katılımcılar

Ahmet Çelik (TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölge Temsil Kurulu  Başkanı)

Armağan Aydeğer (ÇATOD- Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği  Başkanı)

Berk Akgun (Front Office Manager - Hilton Belfast Templepatrick Golf & Country Club)

Cihan Müşterioğlu (ÇARO - Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı)

İsmet Balkan (Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı)

Pınar Atak  (Titanic Hotels Regional Revenue Manager)

 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT’ın açılış konuşması ve etkinlik fotoğraflar aşağıdaki gibidir.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği Microsoft Teams programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, TÜRSAB Çanakkale Körfez BTK Başkanı Ahmet Çelik, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Hilton Otel Ön Büro Müdürü Berk Akgün, ÇARO Başkanı Cihan Müşterioğlu, Long Island New York Hotel Şefi Doğukan Çelik, Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, Titanic Otel Gelir Müdürü Pınar Atak’ın yanı sıra Turizm Fakültesi akademisyenleri, öğrencileri ve mezunlarının katıldığı program çok sayıda izleyiciye ulaştı. 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat açılış konuşmasında Çanakkale’de turizm konusuna özel bir önem verdiğinin altını çizerek şunları söyledi: “Zaten bir marka olan Çanakkale’nin layık olduğu turizm potansiyelinin çok daha güzel hale getirilmesi için çalışıyoruz. Bunun için Turizm Fakültemiz sektör temsilcileri ile omuz omuza vermiş durumda. Birbirleri ile sıkı işbirlikleri var. Meslek kuruluşlarının değerli temsilcileri bu işe gerçekten çok büyük önem veriyorlar. Bu bağlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu işbirlikleri sayesinde Çanakkale’nin kısa süre içerisinde kültür, turizm, sanat ve tarih şehri olacağına inancım tam. Çünkü turizm Çanakkale’nin her noktası önemli potansiyeller içeriyor. Gökçeada’sından, Assos’a, Biga’ya kadar. Gelibolu Yarımadası Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı bir yer. Çok şükür Gelibolu’da layık olduğu ilgiye kavuştu. Alan Başkanlığı ile o bölge çok güzel şekilde korunuyor. Hedefimiz Çanakkale’nin bir turizm şehri olmasını sağlamak.” 

Pandeminin çok sayıda sektörü ama en çok da hizmet sektörünü etkilediğini belirten ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “ Bütün dünya bu anlamda sıkıntılar yaşıyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda da bu pandemi koşulları devam edecek. Onun için her sektör kendi değerlendirmelerini yapıp önlemlerini almalı” dedi. 

Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği kapsamında gerçekleşecek paylaşımların sektör açısında çok iyi sonuçlara vesile olmasını dileyen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tüm katılımcılara ve etkinliğin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederek açılış konuşmasını bitirdi. 

Açılış konuşmasının ardından moderatörlüğünü Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Boz’un yaptığı “Pandemi Sonrası Turizm: Sektör- Üniversite İşbirliği” başlıklı panele geçildi. 

Türkiye genelinden 50 Turizm işletmesinin katıldığı ÇOMÜ Turizm Fakültesi 9. Kariyer Günleri Etkinliği karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından sona erdi. 

 

 

Etkinliğimizin haberleştirilmesine gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Prof. Dr. Mustafa Boz

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Turizm Fakültesi Dekan V.

 

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)