8. Kariyer Günleri’ne Sektör Temsilcilerinden Büyük İlgi

8. Kariyer Günleri’ne Sektör Temsilcilerinden Büyük İlgi

Fakültemizin organize ettiği ve bu yıl 8. si düzenlenen Kariyer Günleri gerçekleştirildi.

Turizm sektörünün önde gelen işletmeleri ile öğrencilerin bir araya geldiği ve geleneksel hale gelen Kariyer Günleri etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Fakültemiz Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erol Duran, Doç. Dr. Murat AKSU, fakültemiz akademik ve idari personeli ile konaklama işletmelerinin ve seyahat acentalarının üst düzey yöneticileri ile sektör temsilcileri katıldı.

Öğrenci ile sektör temsilcilerinin etkileşiminin arttırılmasının amaçlandığı etkinlikte, öğrenciler nitelikli işletmelerle tanışma, staj ve iş başvurularında bulunma imkânı buldu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden kariyer konusuna vurgu yaparak şunları aktardı:

“İyi bir üniversite eğitimi almak ve devamında kariyer üzerine şekillenen bir iş yaşamı hepimizin arzusudur. Bu bağlamda Turizm Fakültesi’nin düzenlediği ve artık geleneksel hale gelmiş bu etkinlik öğrenciler için çok önemli bir fırsattır. Öğrenciler gelecek planlarını burada tartışarak hem eğitim hem de iş yaşamı ile ilgili gerçekleri öğrenme şansı yakalayacak ve gelecekleri için bu doğrultuda bir yol çizecekler.”

Günümüz Eğitim ve İş Hayatına Girme Koşulları Çok Değişti

Günümüz eğitim ve iş hayatına girme koşullarının çok değiştiğini, daha dinamik ve diyaloğa açık fırsatların söz konusu olduğunu ifade eden Prof. Dr. Özden “Mesleki anlamda da iletişim ve kurumsal başlangıçlar çok önemli. Bizler de üniversiteler olarak bunlara vesile olmak zorundayız. Öğrencilerimizin iyi bir üniversite eğitimi almasını sağlamalı, devamında bundan sonraki hayatlarında da yardımcı olmalıyız. Fırsat yollarını nasıl yaratacaklarını anlatmak zorundayız. Çünkü eğitimden iş yaşamına geçişte kopukluklar olmamalı. Öğrencilerimiz nitelikli ve kurumsal iletişimler ile daha iyi başlangıçlar yapmak istiyor. Kariyer günleri de bu imkânları sağlamaktadır. Dolayısıyla bu günleri çok iyi değerlendirmek gerekiyor” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden sektör temsilcilerinin stantlarını gezerek bilgi aldı.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)